Datu privātuma politika

Mēs novērtējam jūsu interesi par mūsu uzņēmumu un vēlamies, lai, apmeklējot mūsu tīmekļa vietni, jūs justos droši attiecībā uz jūsu personas datu aizsardzību. It sevišķi mēs ievērojam Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas (“VDAR”) jaunās prasības.

SIA “BERLIN-CHEMIE/MENARINI BALTIC”, reģ. Nr. 4000338671, juridiskā adrese Bauskas iela 58A, Rīga, LV-1004, Latvija,  ir pārzinis attiecībā uz jūsu datu apstrādi tīmekļa vietnē www.mezym.lv (turpmāk: "tīmekļa vietne"). Papildu informācijai par pārzini lūdzam skatīt informāciju https://www.mezym.lv/izdevejs. Jūs varat sazināties ar mūsu datu aizsardzības speciālistu pēc šādas adreses: A. Menarini Research & Business Service GmbH, Datenschutzbeauftragter, Glienicker Weg 125, 12489 Berlīne, vai nosūtīt e-pastu uz: dpo.latvia@berlin-chemie.com.

Mēs izturamies ļoti nopietni pret jūsu personas datu aizsardzību. Personas dati ir visi dati, kas attiecas uz identificētu vai identificējamu fizisku personu, piemēram, vārds, adrese un e-pasta adrese. Kad jūs apmeklējat mūsu tīmekļa vietni, mēs iegūstam personas datus, ko apstrādājam saskaņā ar spēkā esošajiem datu privātuma aizsardzības noteikumiem. Mēs nepubliskojam šos datus un nepārsūtām tos trešajām personām, nesaņemot piekrišanu.

Mēs glabājam jūsu datus tikai tik ilgi, cik tas nepieciešams mūsu tīmekļa vietnes darbībai un ar to saistīto pakalpojumu izpildei, vai tik ilgi, kamēr mums ir juridisks pienākums glabāt jūsu datus.

Ar šo datu privātuma politiku mēs vēlamies informēt jūs par to, kādus datus mēs iegūstam, kad jūs apmeklējat mūsu tīmekļa vietni, un kā šie dati tiek izmantoti.

Šis tiešsaistes piedāvājums neattiecas uz bērniem, vecumā līdz 16 gadiem.

Kādus datus mēs apstrādājam, kad jūs apmeklējat mūsu tīmekļa vietni

Ja mūsu tīmekļa vietne tiek izmantota tikai informācijas nolūkos un jums nav nepieciešams reģistrēties vai citādi sniegt mums informāciju, mēs apstrādājam tikai tos personas datus, ko jūsu pārlūkprogramma nosūta uz mūsu serveri. Ja jūs vēlaties aplūkot mūsu tīmekļa vietni, mēs iegūstam šādus datus, kas ir tehniski nepieciešami, lai jūs varētu aplūkot mūsu tīmekļa vietni un nodrošinātu tīmekļa vietnes stabilitāti un drošību (tiesiskais pamats ir VDAR 6. panta pirmās daļas (f) punkts):

 • IP adrese
 • Apmeklējuma datums un laiks
 • Laika zonas atšķirība no Griničas laika (GMT)
 • Pieprasījuma saturs (konkrēta vietne)
 • Piekļuves statuss /HTTP statusa kods
 • Katrā gadījumā pārsūtīto datu apjoms
 • Tīmekļa vietne, no kuras veikts pieprasījums
 • Pārlūkprogramma
 • Operētājsistēma un tās saskarne
 • Pārlūkprogrammas programmatūras valoda un versija

Šie dati tiek glabāti 7 dienas, un pēc tam tie tiek automātiski dzēsti.

Sīkdatņu izmantošana

Papildu informācija par mūsu izmantotajām sīkdatnēm pieejama šeit. Turpat arī iespējams jebkurā laikā mainīt sīkdatņu iestatījumus.

Nepieciešamās sīkdatnes nodrošina pienācīgu tīmekļa vietnes darbību. Sīkdatnes ir mazas teksta datnes, ko jūsu pārlūkprogramma rada automātiski, un tās tiek saglabātas jūsu ierīcē (piemēram, klēpjdatorā, planšetē, viedtālrunī), kad jūs apmeklējat mūsu tīmekļa vietni. Informācija, kas rodas sakarā ar savienojumu ar konkrēto izmantoto ierīci, saglabājas sīkdatnē. Tas nenozīmē, ka mēs spējam jūs tieši identificēt. Sīkdatņu izmantošana ir paredzēta, lai padarītu mūsu pakalpojumus jums labāk baudāmus. Mēs izmantojam, piemēram, sesijas sīkdatnes, lai atpazītu to, ka jūs jau esat apmeklējis atsevišķas lapas mūsu tīmekļa vietnē. Šādas sīkdatnes tiek automātiski izdzēstas pēc tam, kad jūs izejat no mūsu tīmekļa vietnes.

Lietotāju ērtībai mēs izmantojam arī pagaidu sīkdatnes, kas tiek saglabātas jūsu ierīcē uz konkrēti noteiktu laiku. Ja jūs atkārtoti apmeklējat mūsu tīmekļa vietni, lai izmantotu mūsu pakalpojumus, mēs uzreiz atpazīstam, ka jūs jau esat apmeklējis mūsu tīmekļa vietni, un to, kādus ierakstus jūs esat veicis un kādus iestatījumus izvēlējies, lai jums nebūtu viss jāievada atkārtoti.

Ņemot vērā to, cik svarīgas tīmekļa vietnes darbībai ir nepieciešamās sīkdatnes, jūs nevarat no tām atteikties. Personas datu apstrādi mēs veicam saskaņā ar VDAR 6.panta pirmās daļas (b) punktu, mūsu pakalpojumu sniegšanai saskaņā ar līgumu. Turklāt, ar jūsu piekrišanu (VDAR 6.panta pirmās daļas (a) punkts) mēs izmantojam sīkdatnes, lai statistiski dokumentētu un analizētu mūsu tīmekļa vietnes izmantošanu nolūkā optimizēt mūsu pakalpojumus jums un demonstrēt īpaši jums piemeklētu informāciju. Šīs sīkdatnes ļauj mums atpazīt atkārtotus apmeklētājus, kuri jau ir apmeklējuši mūsu tīmekļa vietni. Šīs sīkdatnes tiek automātiski izdzēstas pēc noteikta laika.  Jums jebkurā laikā ir iespējams atsaukt savu piekrišanu, tas neradīs negatīvas sekas un būs spēkā attiecībā uz nākotni. To var izdarīt, veicot izmaiņas sīkdatņu iestatījumos.

Vairums pārlūkprogrammu automātiski pieņem sīkdatnes. Jūs varat koriģēt savas pārlūkprogrammas iestatījumus tā, lai jūsu ierīcē netiek saglabātas sīkdatnes, vai katru reizi pirms sīkdatnes iestatīšanas jūsu ierīcē parādās paziņojums. Tomēr pilnīga sīkdatņu deaktivēšana var novest pie tā, ka jūs nevarēsiet izmantot visas mūsu tīmekļa vietnes funkcijas pilnā apjomā.

Datu apstrāde sazināšanās laikā

Jūs varat uzdot jautājumu par mūsu produktiem un pakalpojumiem, izmantojot mūsu saziņas formu, sniedzot vismaz šādu informāciju: jūsu vārds, uzvārds un/vai e-pasta adrese un jūsu pieprasījums. Saziņas formas izmantošana ir brīvprātīga.

Ja jūs sazināties ar mums pa e-pastu, mēs saglabājam jūsu sniegto informāciju (piemēram, jūsu e-pasta adresi, iespējams, jūsu vārdu un tālruņa numuru), lai varētu atbildēt uz jūsu jautājumiem.

Mēs saglabājam jūsu sniegto informāciju saziņai, lai mums būtu iespējams sazināties ar jums (tiesiskais pamats ir VDAR 6. panta pirmās daļas  (f) punkts).

Ja jūs sniedzat mums informāciju par mūsu medikamentu iespējamām blaknēm, mums saskaņā ar likumu jāapstrādā un jāsaglabā šī informācija (tiesiskais pamats ir VDAR 9. panta otrās daļas (i) punkts).

Šajā kontekstā iegūtos datus mēs dzēšam, kad to glabāšana vairs nav nepieciešama, vai ierobežojam apstrādi saskaņā ar likumā noteiktajām datu uzglabāšanas prasībām.

Google (Universal) Analytics

Ja, un uz tik ilgu laiku, cik jūs esat devuši mums savu piekrišanu, mēs izmantojam Google (Universal) Analytics, tīmekļa analīzes pakalpojumu, ko nodrošina Google Inc. ar juridisko adresi 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, ASV. Mēs izmantojam Google (Universal) Analytics, lai spētu analizēt un regulāri pilnveidot mūsu tīmekļa vietnes izmantošanu. Statistikas iegūšana ļauj mums uzlabot savus pakalpojumus un padarīt tos interesantākus jums kā lietotājam. Google (Universal) Analytics izmantošanas tiesiskais pamats ir VDAR 6. panta pirmās daļas (a) punkts (piekrišana).

Google (Universal) Analytics izmanto tādas tehnikas kā sīkdatnes – teksta datnes, kas tiek saglabātas jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā jūs izmantojat mūsu tīmekļa vietni. Informācija par to, kā jūs izmantojat šo tīmekļa vietni, parasti tiek pārsūtīta uz Google serveri ASV un tur glabāta. Tomēr, kad IP adrese šajā tīmekļa vietnē tiek anonimizēta, tad pirms pārsūtīšanas starp Eiropas Savienības dalībvalstīm vai citiem Eiropas Ekonomikas Zonas konvencijas parakstītājiem, tā tiek saīsināta. Tikai izņēmuma gadījumos pilna IP adrese tiek pārsūtīta uz Google serveri ASV un tur saīsināta.

Jums jebkurā laikā ir iespējams atsaukt savu piekrišanu, tas neradīs negatīvas sekas un būs spēkā attiecībā uz nākotni. To var izdarīt, veicot izmaiņas sīkdatņu iestatījumos, kuri pieejami šīs tīmekļa vietnes kājenē.

Jūs varat arī liegt sīkdatņu ģenerēto datu par to, kā jūs izmantojat tīmekļa vietni (ieskaitot jūsu IP adresi), iegūšanu un nosūtīšanu Google, un datu apstrādi, ko veic Google, lejupielādējot un uzstādot pārlūkprogrammas spraudni, kas pieejams pēc šādas saites: http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en.

Google Tag pārvaldnieks

Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantots Google Tag pārvaldnieks. Google Tag pārvaldnieks ir Google Inc. risinājums, ar kura palīdzību uzņēmumi pārvalda savas tīmekļa vietnes birkas caur saskarni. Google Tag pārvaldnieka rīks neizmanto sīkdatnes un neiegūst personas datus. Šis rīks nodrošina citu birku ierosināšanu, un tās savukārt var iegūt datus. Google Tag pārvaldnieks nepiekļūst šiem datiem. Ja deaktivēšana ir veikta domēna vai sīkdatņu līmenī, tas saglabājas attiecībā uz visām Google Tag pārvaldnieka ieviestām sekošanas birkām.

Google AdWords

Ja, un uz tik ilgu laiku, cik jūs esat devuši mums savu piekrišanu, mēs izmantojam Google AdWords un pāriešanas izsekošanu, lai izvērtētu atsevišķu reklāmu, piedāvājumu un funkciju lietderību. Šajā nolūkā sīkdatne tiek izvietota, tiklīdz jūs uzklikšķināt uz Google reklāmas. Šī sīkdatne nav domāta personas identificēšanai, tā paredzēta, lai ļautu mums pārliecināties, vai jūs atgriežaties tīmekļa vietnē ar konkrēto piedāvājumu sīkdatnes darbības laikā, kas ir 30 dienas.

Katram AdWords klientam tiek piešķirta atšķirīga sīkdatne. Tādējādi AdWords klientiem nav iespējams izsekot sīkdatnes, izmantojot tīmekļa vietni. Ar pāriešanas sīkdatni iegūtā informācija tiek izmantota pāriešanas statistikas apkopošanai AdWords klientiem, kuri pieteikušies pāriešanas izsekošanai. Mēs noskaidrojam kopējo lietotāju skaitu, kuri ir noklikšķinājuši uz reklāmas un tikuši novirzīti uz tīmekļa vietni ar pāriešanas izsekošanas birkas palīdzību.

Jūs varat pastāvīgi deaktivēt Google pāriešanas sīkdatnes saglabāšanu, mainot iestatījumus savas pārlūkprogrammas programmatūrā.

Jūsu datu apstrādes tiesiskais pamats ir VDAR 6. panta pirmās daļas (a) punkts (piekrišana). Jums jebkurā laikā ir iespējams atsaukt savu piekrišanu, tas neradīs negatīvas sekas un būs spēkā attiecībā uz nākotni. To var izdarīt, veicot izmaiņas sīkdatņu iestatījumos, kuri pieejami šīs tīmekļa vietnes kājenē.

Papildu informāciju par datu aizsardzību Google skatīt šeit: http://www.google.com/intl/de/policies/privacy un https://services.google.com/sitestats/en.html. Vai arī jūs varat apmeklēt Network Advertising Initiative (NAI) tīmekļa vietni http://www.networkadvertising.org.

Personas datu saņēmēji un datu nodošana uz trešajām valstīm

Nelabvēlīgi notikumi / Nevēlami notikumi

Ja mums kļūst zināms par iespējamajām negatīvajām reakcijām attiecībā uz kādu no mūsu produktiem, tad saskaņā ar likuma prasībām mums ir pienākums dokumentēt un sniegt attiecīgo informāciju, tai skaitā personīgo informāciju, iestādēm visā pasaulē, kā arī, kur nepieciešams papildus izvērtēšanai, sazināties ar ziņojumu iesniedzējiem.

Tiesību īstenošana

Lai īstenotu un/vai aizsargātu mūsu tiesības vai trešo personu tiesības attiecībā pret šo tiesību turētājiem, konsultantiem un iestādēm.

Datu apstrādes ārējie pakalpojumu sniedzēji

Mēs izmantojam pakalpojumu sniedzējus, kuri sniedz mums atbalstu mūsu pakalpojumu izpildē. Šie pakalpojumu sniedzēji veic jūsu datu apstrādi mūsu vārdā, saskaņā ar mūsu norādījumiem un mūsu uzraudzībā tikai šajā privātuma politikā aprakstītajos nolūkos. Šie pakalpojumu sniedzēji var atrasties arī ārpus ES (piemēram, Google Ireland pakalpojums "G Suite"). Mēs veiksim visus nepieciešamos pasākumus, lai garantētu jūsu sniegto datu atbilstošu aizsardzību saskaņā ar Eiropas Savienības datu aizsardzības likumu prasībām. Ja jūsu dati tiks nodoti valstīm ārpus EEZ reģiona, mēs garantēsim atbilstošu datu aizsardzības līmeni ar atbilstošām garantijām, piemēram, tā dēvētajām datu aizsardzības standartklauzulām, ko nosaka ES Komisija, ES adekvātuma lēmumu.

Datu drošība

Mēs izmantojam tehniskos un organizatoriskos drošības pasākumus, lai aizsargātu jūsu personas datus pret nelikumīgu izmantošanu, nozaudēšanu vai iznīcināšanu, vai pret neautorizētu personu piekļuvi. Mūsu drošības pasākumi atbilst pašreizējiem standartiem.

 

Jūsu tiesības un kontaktinformācija

Vispārīgas tiesības

Vēlamies jūs informēt par dažādajām tiesībām, kas tiek piedāvātas jums kā datu subjektam (VDAR 4. panta pirmās daļas 1. punkts). Vairāk informācijas par savām tiesībām jūs varat atrast VDAR 15.-21. pantā.

Lai īstenotu savas tiesības, lūdzu, sazinieties ar mūsu datu drošības speciālistu. Jūs atradīsiet viņas kontaktinformāciju šīs privātuma politikas sākumā.

Piekļuves tiesības

Jums ir tiesības pieprasīt informāciju par to, kādus jūsu personas datus mēs esam ieguvuši un apstrādājuši. Tas ietver informāciju par nolūkiem, kādiem šie dati tiek izmantoti un laika periodu, kurā šie dati tiks uzglabāti, kā arī informāciju par saņēmējiem vai saņēmēju kategorijām, kurām dati tiek atklāti. Papildus tam, jums ir tiesības saņemt apstrādājamo personas datu kopiju.

Tiesības veikt labojumus

Jums ir tiesības uz labojumu veikšanu personas datos, kuri nav precīzi vai ir kļuvuši neprecīzi. Tāpat arī jums ir tiesības papildināt nepilnīgus personas datus. Ja to nosaka normatīvie akti, mēs pārsūtām jūsu personas datu labojumus trešajām personām.

Tiesības uz datu dzēšanu (“Tiesības tikt aizmirstam”)

Jums ir tiesības uz savu personas datu dzēšanu jebkurā no turpmāk minētajiem gadījumiem:

 • Jūsu personas dati vairs nav nepieciešami saistībā ar nolūkiem, kuriem tie tika iegūti vai citādi apstrādāti, vai arī šis nolūks ir ticis sasniegts;
 • Jūs esat atsaukuši savu piekrišanu, un nepastāv cits tiesisks apstrādes pamatojums;
 • Jūs esat izteikuši iebildumus pret apstrādi, un nepastāv cits prioritārs likumīgs apstrādes pamatojums; ja personas dati tiek apstrādāti tiešā mārketinga vajadzībām, jūsu iebildums ir pietiekams apstrādes izbeigšanas pamatojums;
 • Jūsu personas dati ir tikuši apstrādāti nelikumīgi;
 • Jūsu personas dati ir jādzēš, lai nodrošinātu atbilstību juridiskam pienākumam, kas noteikts Savienības vai dalībvalsts likumā, kurš mums jāievēro;

Lūdzu ņemt vērā, ka jūsu tiesības uz datu dzēšanu var ierobežot likumi. Likumā noteiktie ierobežojumi ietver, bet neaprobežojas ar VDAR 17. panta trešo daļu.

 

Tiesības uz apstrādes ierobežošanu

Jums ir tiesības uz apstrādes ierobežošanu jebkurā no turpmāk minētajiem gadījumiem:

 • Jūs apstrīdat savu personas datu precizitāti, uz laika periodu, kas dod mums iespēju pārbaudīt personas datu precizitāti;
   
 • Apstrāde ir nelikumīga, jūs iebilstat pret personas datu dzēšanu un tās vietā jūs pieprasāt lietošanas ierobežošanu;
   
 • Mums jūsu personas dati to apstrādes nolūkiem vairs nav vajadzīgi, taču jums nepieciešami personas dati likumīgu prasību izvirzīšanai, īstenošanai vai aizstāvībai, vai
   
 • Jūs esat iebilduši pret datu apstrādi, taču vēl tiek veikta pārbaude par to, vai mūsu leģitīmais pamatojums ir pārāks par jūsu.

Mēs jūs informēsim par ierobežojumu saskaņā ar iepriekšminētajiem pamatojumiem pirms apstrādes ierobežojumu atcelšanas.

 

Piekrišanas atsaukums

Jums ir tiesības jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu, un tas būs spēkā attiecībā uz nākotni. Jūsu atsaukšanas paziņojumam nav jāatbilst kādām formālām prasībām. Jūs varat vienkārši nosūtīt neformālu paziņojumu uz iepriekšminētajām kontaktadresēm. Tas attiecas arī uz piekrišanu, kas tikusi dota pirms VDAR stāšanās spēkā (tas ir, pirms 2018. gada 25. maija). Piekrišanas atsaukums neietekmē apstrādes likumīgumu pirms atsaukuma.

Tiesības uz datu pārnesamību

Jums ir tiesības saņemt ar jums saistītos un jūsu sniegtos personas datus strukturētā, vispārīgi izmantotā un mašīnlasāmā formātā un nodot šos datus trešajām personām. Plašāku informāciju un ierobežojumus jūs varat uzzināt VDAR 20. pantā. Jūsu tiesības uz datu pārnesamību neietekmē jūsu tiesības uz datu dzēšanu.

Tiesības iesniegt sūdzību uzraugošajai iestādei

Jums ir tiesības iesniegt sūdzību kompetentajai uzraugošajai iestādei, it īpaši datu aizsardzības un informācijas brīvības pilnvarotajam Berlīnē vai jūsu mītnes dalībvalsts vai darba vietas, vai iespējamā datu aizsardzības pārkāpuma vietas uzraugošajai iestādei, ja jūs uzskatāt, ka mūsu veiktā jūsu personas datu apstrāde pārkāpj spēkā esošos datu aizsardzības likumus.

 

Tiesības izteikt iebildumus

Saskaņā ar VDAR 21. pantu jums ir tiesības jebkurā laikā, pamatojoties uz jūsu īpašo situāciju, iebilst pret jūsu personas datu apstrādi, ja mēs esam to veikuši saskaņā ar VDAR 6. panta pirmās daļas (f) punktu. Jūsu iebildumu gadījumā mēs vairs neveiksim jūsu personas datu apstrādi, izņemot gadījumus, kad:

 • mēs varam uzrādīt pārliecinošu leģitīmu apstrādes pamatojumu, kas ir pārāks par jūsu interesēm, tiesībām un brīvībām, vai
   
 • apstrāde nepieciešama likumīgu prasību izvirzīšanai, īstenošanai vai aizstāvībai.

Jums it īpaši ir tiesības iebilst personas datu apstrādei tiešā mārketinga vajadzībām, ja mēs izmantojam jūsu datus šim nolūkam. Ja jūs iebilstat, ka mēs apstrādājam jūsu personas datus tiešā mārketinga vajadzībām, mēs jūsu datus šim nolūkam vairs neizmantosim.

Pēdējo reizi atjaunināts 2021.gada februārī

?Bieži uzdoti jautājumi