Kāpēc aizkuņģa dziedzeris ir tik nozīmīgs gremošanas procesā?


Šie fermenti veidojas aizkuņģa dziedzerī. Agrāk tika uzskatīts, ka aizkuņģa dziedzeris ar tā gumijveida konsistenci vienkārši aizsargā kuņģi pret triecieniem. Bet patiesībā šis orgāns dara daudz vairāk! Pateicoties aizkuņģa dziedzera izstrādātajiem fermentiem, mūsu ķermenis spēj sašķelt ēdienu mazās daļiņas, lai tās no zarnām varētu uzsūkties asinsritē un tikt nogādātas uz audiem un orgāniem.

Ja aizkuņģa dziedzera darbība ir traucēta, tas neizstrādā pietiekami daudz fermentu. Ēdiens netiek atbilstoši sašķelts, un var rasties dažādas gremošanas problēmas. Kad jūs apspriežat savas gremošanas problēmas ar ārstu, ārsts var lietot terminu “eksokrīna aizkuņģa dziedzera mazspēja”, kas medicīniskā valodā vienkārši nozīmē to, ka jums trūkst aizkuņģa dziedzera fermentu.

Why is pancreas so important when it comes to good food?
  1. Vesels aizkuņģa dziedzeris
    Aizkuņģa dziedzera izstrādātie gremošanas fermenti sašķeļ olbaltumvielas, taukus un ogļhidrātus mazākās daļiņās.
  2. Pacients ar gremošanas problēmām
    Ja aizkuņģa dziedzera darbība ir traucēta, trūkst gremošanas fermentu, un tauki, olbaltumvielas un ogļhidrāti netiek pareizi sašķelti.
  3. Pacients, kas lieto Mezym
    Mezym aizvieto trūkstošos fermentus un palīdz sagremot ēdienu.
Healthy pancreas Healthy pancreas Healthy pancreas

Kam var rasties eksokrīna aizkuņģa dziedzera mazspēja?


Eksokrīna aizkuņģa dziedzera mazspēja ir veselības stāvoklis, kura gadījumā aizkuņģa dziedzeris neražo pietiekami daudz gremošanas fermentu. Tas var skart visu vecumu cilvēkus, bet jo lielāks ir vecums, jo augstāks risks, ka jūsu gremošanas problēmas ir saistītas ar aizkuņģa dziedzeri.

Who can suffer from exocrine pancreatic insufficiency? Who can suffer from exocrine pancreatic insufficiency? Who can suffer from exocrine pancreatic insufficiency?
 Exocrine pancreatic insufficiency symptoms

Eksokrīnas aizkuņģa dziedzera mazspējas simptomi


Simptomi var būt viegli, vidēji smagi vai smagi, un tie ietver tālāk minētās izpausmes:

Viegli simptomi: Diskomforts vai smaguma sajūta kuņģī pēc grūti sagremojamu, treknu, pikantu vai neierastu ēdienu uzņemšanas.*

Vidēji smagi simptomi: Dispepsijas (gremošanas traucējumu) simptomi, piemēram, sāpes kuņģī, slikta dūša, vemšana, grēmas, vēdera piepūšanās vai caureja.*

Smagi simptomi: Hroniskas sāpes vēderā, caureja un steatoreja (taukaini izkārnījumi), svara zudums, osteoporoze utt.*

* Tikai ārsts var diagnosticēt eksokrīnu aizkuņģa dziedzera mazspēju.

Eksokrīna aizkuņģa dziedzera mazspēja un tās cēloņi


Vai esat aizdomājušies, ka jūsu gremošanas problēmas varētu būt saistītas ar aizkuņģa dziedzera darbību? Medicīnisku stāvokli, kad aizkuņģa dziedzeris neražo pietiekami daudz gremošanas fermentu, sauc par eksokrīnu aizkuņģa dziedzera mazspēju.

Šeit minēti daži apstākļi, kā arī medicīniski stāvokļi, kuru dēļ aizkuņģa dziedzeris var nedarboties pietiekami labi.

Vecums

ir normāli, ka novecojot gremošanas fermentu veidošanās samazinās. Jo lielāks vecums, jo augstāks risks, ka jums attīstīsies gremošanas problēmas, kas saistītas ar aizkuņģa dziedzera darbību.

Alkohola lietošana un smēķēšana

cilvēki, kuri regulāri lieto alkoholu un smēķē, bieži cieš no eksokrīnas aizkuņģa dziedzera mazspējas, kas saistīta ar hronisku pankreatītu.

Cukura diabēts

arī cukura diabēta pacientiem var attīstīties eksokrīna aizkuņģa dziedzera mazspēja, jo abas šīs slimības ir saistītas ar aizkuņģa dziedzeri.

Ķirurģiska operācija vai trauma

ja ķirurģiski ir izņemta daļa no aizkuņģa dziedzera (audzēja gadījumā, pēc traumas utt.), tas parasti ietekmē tā darbību.

Ģenētiskas slimības

piemēram, izplatītākais eksokrīnas aizkuņģa dziedzera mazspējas cēlonis bērniem ir cistiskā fibroze.

How to live with exocrine pancreatic insufficiency? How to live with exocrine pancreatic insufficiency?

Kā sadzīvot ar eksokrīnu  aizkuņģa dziedzera mazspēju?


Eksokrīnas aizkuņģa dziedzera mazspējas ārstēšana ietver aizkuņģa dziedzera fermentu preparātu (PERT) lietošanu, normālu, neierobežojošu veselīgu uzturu un dažas izmaiņas dzīvesveidā. Tikai vairāku šo pasākumu kombinācija palīdzēs mazināt simptomus, ļaujot jums atkal izbaudīt ēdienu un dzīvot labāk.

Sekojiet līdzi tam, ko jūs ēdat un kā pēc tam jūtaties. Tas ļaus izvairīties no produktiem, kuri saasina jūsu simptomus.

Strikta taukus ierobežojoša diēta vairs netiek ieteikta pacientiem ar eksokrīnu aizkuņģa dziedzera mazspēju. Tā vietā vajadzētu izvairīties no produktiem ar augstu šķiedrvielu saturu. Šķiedrvielas ir grūti sagremojamas, turklāt tās nomāc aizkuņģa lipāzes aktivitāti (tas ir gremošanas ferments, kas sašķeļ taukus).

Ēdiet uzturvielām bagātus ēdienus biežāk un mazākās porcijās.

Lai nodrošinātu, ka jūs ar ēdienu uzņemat visas vajadzīgās uzturvielas, un izvairītos no eksokrīnas aizkuņģa dziedzera mazspējas komplikācijām, piemēram, uzturvielu trūkuma, vitamīnu trūkuma vai osteoporozes, konsultējieties ar uztura speciālistu.

Lietojiet aizkuņģa dziedzera fermentu preparātus katrā ēdienreizē. Pirms sākat lietot pankreatīnu (gremošanas fermentu kombināciju), vienmēr rūpīgi izlasiet zāļu lietošanas instrukciju.

Atmetiet smēķēšanu. Nelietojiet alkoholu.

Mezym jālieto ēdienreizes laikā, lai aizstātu aizkuņģa dziedzera gremošanas fermentus. Mezym palīdzēs mazināt smaguma sajūtu kuņģī pēc ēšanas.

Jums arī jāievieš dažas izmaiņas dzīvesveidā. Tās lielākoties ietver sabalansētāku uzturu, kas atbilst jūsu individuālajām vajadzībām (nozīmīgs faktors ir individuālā panesamība), un izvairīšanos no alkohola un tabakas lietošanas.

You should take Mezym during the meal

Cistiskā fibroze (CF) ir ģenētiska slimība, kas galvenokārt skar plaušas, bet var ietekmēt arī aizkuņģa dziedzeri, aknas, nieres un zarnas.

Aizkuņģa dziedzera fermentu preparāti (angliski PERT) ir zāles, ko lieto, lai aizstātu gremošanas fermentus eksokrīnas aizkuņģa dziedzera mazspējas gadījumā.

?Bieži uzdoti jautājumi